blog

BROILER PİLİÇ YETİŞTİRME TESİSİ

  • 20 Ocak 2023

Dünyadaki nüfus artışına paralel olarak ortaya çıkan ve giderek artan besin ihtiyacı; broiler piliç yetiştiriciliğini oldukça faydalı kılmaktadır.

Egebil Tarım ve Hayvancılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi olarak sahip olduğumuz tesisimizde; 4 adet 37.500 dönem/kapasiteli ve 2 adet 25.000 dönem/kapasiteli toplam 6 adet yetiştirme kümesi ile bir dönemde toplam 200.000 adet kanatlı hayvan yetiştirilmektedir.

Tesislerimizde üretilmekte olan kanatlı hayvanlar, entegre tesislerde kesimleri yapılıp paketlenerek yurtiçi ve yurtdışında sofralara ulaşmakta; hem sağlıklı beyaz et sektörüne hem de dünya ekonomisine katkı sağlamaktadır.

blog

Üretim dönemleri arası temizlik sürecinde; tesislerimizde kullanmakta olduğumuz yataklık ve gübre karışımı Sıfır Atık ve Sürdürülebilir Enerjinin sağlanmasına yönelik toplanarak sözleşmeli olduğumuz entegre tesislere teslim edilmektedir. Dünyamızdaki kısıtlı kaynakların en etkin ve verimli kullanımına ilişkin kullanmakta olduğumuz Güneş Enerjisi Sistemi ile de gerek doğanın korunumuna gerekse sürdürülebilir enerji oluşumuna önemli katkı sağlamaktayız.