Aegean Sultanas

Egebil Tarım

SÜRDÜREBİLİRLİK VE KSS


EGEBİL öncelikle su olmak üzere tüm enerji kaynaklarının sürdürülebilirliği adına teknolojiye dayalı üretimi ile ekosistemde biyolojik denge ve çeşitliliğin oluşumuna ve korunmasına katkı sağlamaktadır.


EGEBİL, Kurumsal Sosyal Sorumluluk kapsamında Manisa- Saruhanlı'nın Hacırahmanlı Spor Kulübü'ne ve Saruhanlı Belediye Spor'a sonsuz desteklerini ve katkılarını sunmakta ve gençliğe, spora ve geleceğe dair yatırımlarını sürdürmektedir.


works
works
works


AEGEAN SULTANAS

Sultaniye Kuru Üzüm Üreticisi

SULTANİYE ÜZÜM

Ege Sultaniye Üzüm

Manisa’nın tüm ilçeleri, İzmir’in Kemalpaşa, Menemen, Menderes, Bayındır, Torbalı ilçeleri, Denizli’nin Çal, Çivril, Güney, Buldan, Bekilli ilçelerinde üretilen çekirdeksiz sultani üzümler “Ege Sultani Üzümü” olarak tescil edilmiştir.

SULTANİYE ÜZÜM

Ege Sultaniye Üzüm

Vitis Vinifera L. türüne giren çekirdeksiz taze üzümlerin kurutulmuş meyveleridir. Bağlarda asmalardan toplanan yaş üzümler, kuruma işleminin hızlanması için zeytinyağı ve potasyum içeren karışıma daldırılır ve güneş altında doğal yöntemlerle kurutulur.

SULTANİYE ÜZÜM

Ege Sultaniye Üzüm

Sultaniye kuru üzümü açık bir renge sahiptir ve siyah kuru üzüm kadar şekerli ve ağdalı değildir. Bu sayede olduğu gibi, karışık çerezler içinde yemeye uygundur. Ayrıca çekirdeksiz olduğu için kolaylık sağlar ve tatlılarda ve yemeklerde de tercih edilir.