Aegean Sultanas

Egebil Tarım

TARLADAN SOFRANIZA
SULTANİYE KURU ÜZÜMÜ

works
works
works

SULTANİYE KURU ÜZÜM / SULTANAS

Sultaniye kuru üzümü, zengin lezzetlerini yoğunlaştırmak üzere bağlardan toplanan çekirdeksiz yaş üzümlerin daha kısa sürede kurumasına olanak tanıyan zeytinyağı ve potasyum çözeltisine daldırılarak güneş altında doğal yöntemlerle kurutulur.


KURU ÜZÜM / THOMPSONS

Kuru üzümün Sultaniye kuru üzümünden tek farkı kurutma yöntemi ile ilgilidir. Kuru üzümler zeytinyağı ve potasyum çözeltisine daldırma işlemi yapılmadan güneş altında doğal yöntemlerle kurutulur. Bu nedenle kurutma süreleri daha uzun ve buna dayalı olarak renkleri daha koyudur.


Sultaniye Kuru Üzümlerinin Rengine Göre Sınıflandırılması

Sultaniye Kuru üzümleri renklerine göre en koyudan en açığa doğru olmak üzere 7, 8, 9, 10, 11 şeklinde numaralandırılırlar.

Sultaniye Kuru Üzümlerinin Tane Boyu Özelliklerine Göre Sınıflandırılması

Sultaniye kuru üzümleri tane boyu özelliklerine göre small, medium, standart, jumbo ve extra jumbo olmak üzere sınıflandırılırlar.

Sultaniye Kuru Üzümlerinin Niteliklerine Göre Sınıflandırılması

Sultaniye kuru üzümlerini gerek üretim süreçleri gerekse kurutma teknikleri açısından organik, natürel, ağartılmış şeklinde sınıflandırabiliriz. Ürünler, hasat sonrasında gerçekleştirilen bazı tahliller ve üretim sürecinde organik tarım kuralları kapsamındaki denetimleri sonucunda organik ürün olarak belgelendirilir.
Naturel Sultaniye kuru üzümleri zeytinyağı ve potasyum çözeltisine daldırılarak doğal ortamda güneş ışığı ile kurutulmaktadır.
Ağartılmış Sultaniye kuru üzümleri zeytinyağı ve potasyum çözeltisine daldırılarak doğal ortamda güneş ışığı ile yapılan kurutma işleminden sonra rengini açmak üzere kükürtdioksit ile ağartılmaktadır.

Paketleme Çeşitleri

Talebe bağlı olarak farklı boyutlarda karton kutu ya da selefon paketlerde sunma imkanına sahibiz.works
works
works


AEGEAN SULTANAS

Sultaniye Kuru Üzüm Üreticisi

SULTANİYE ÜZÜM

Ege Sultaniye Üzüm

Manisa’nın tüm ilçeleri, İzmir’in Kemalpaşa, Menemen, Menderes, Bayındır, Torbalı ilçeleri, Denizli’nin Çal, Çivril, Güney, Buldan, Bekilli ilçelerinde üretilen çekirdeksiz sultani üzümler “Ege Sultani Üzümü” olarak tescil edilmiştir.

SULTANİYE ÜZÜM

Ege Sultaniye Üzüm

Vitis Vinifera L. türüne giren çekirdeksiz taze üzümlerin kurutulmuş meyveleridir. Bağlarda asmalardan toplanan yaş üzümler, kuruma işleminin hızlanması için zeytinyağı ve potasyum içeren karışıma daldırılır ve güneş altında doğal yöntemlerle kurutulur.

SULTANİYE ÜZÜM

Ege Sultaniye Üzüm

Sultaniye kuru üzümü açık bir renge sahiptir ve siyah kuru üzüm kadar şekerli ve ağdalı değildir. Bu sayede olduğu gibi, karışık çerezler içinde yemeye uygundur. Ayrıca çekirdeksiz olduğu için kolaylık sağlar ve tatlılarda ve yemeklerde de tercih edilir.